Zimowe Igrzyska w Soczi otwarte

W Soczi zapłonął znicz olimpijski, tym samym XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie zostały otwarte. Potrwają do  23 lutego 2014.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się o 20:14 czasu lokalnego (17:14 w Polsce) od defilady sportowców, którzy wystąpią na olimpijskich arenach. Polską flagę niósł bobsleista Dawid Kupczyk, dla którego będzie to już trzeci w karierze występ na igrzyskach.

Po części artystycznej przyszedł czas na przemówienia i otwarcie, którego dokonał prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Znicz zapalili Irina Rodnina (była łyżwiarka figurowa) oraz Wladisław Tretiak (były hokeista). Wcześniej w sztafecie pochodnię nieśli po płycie stadionu kolejno – Maria Szarapowa, Jelena Isinbajewa, Aleksander Karelin oraz Alina Kabajewa. Co ciekawe – znicz usytuowano nie na stadionie tylko w centrum miasta – pomiędzy innymi obiektami zmagań sportowców. Wszystko o Zimowych Igrzyskach w Soczi >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Pubsport.pl
Pubsport.pl - wiadomości sportowe i publicystyka. Zapowiedzi i podsumowania meczów piłki nożnej, tenisa, sportów zespołowych oraz zimowych. Relacje na żywo! Wpadnij pogadać o sporcie!
http://www.pubsport.pl/