You are here

biegi ikonaPrezentujemy terminarz, wyniki i klasyfikację najważniejszych zawodów w sezonie biegów narciarskich – prestiżowego Tour de Ski 2016, który rozegrane zostanie w dniach 1-9 stycznia.

TERMINARZ

TERMINARZ:

1/01/2016  Lenzerheide – Sprint dow. (K)  [13:25Q/16:00F]
1/01/2016  Lenzerheide – Sprint dow. (M) [13:25Q/16:00F]
2/01/2016  Lenzerheide – 15 km klas. masowy (K) [13:00]
2/01/2016  Lenzerheide – 30 km klas. masowy (M) [15:00]
3/01/2016  Lenzerheide – 5 km dow. pościgowy (K)  [13:35]
3/01/2016  Lenzerheide – 10 km dow. pościgowy (M) [11:45]
5/01/2016  Oberstdorf – Skiathlon 5+5 km (K) Sprint klas. (K)*
5/01/2016  Oberstdorf – Skiathlon 10 + 10 km Sprint klas. (M)*
6/01/2016  Oberstdorf – Sprint klas 10 km ind. klas.. (K) *
6/01/2016  Oberstdorf – Sprint klas.  15 km ind. klas. (M)*
8/01/2016  Toblach – 5 km dow. ind. (K) 
8/01/2016  Toblach – 10 km dow. ind. (M) 
9/01/2016  Val di Fiemme – 10 km klas. masowy (K) 
9/01/2016  Val di Fiemme – 15 km klas. masowy (M)
10/01/2016  Val di Fiemme – 9 km dow. pościgowy (K)
10/01/2016  Val di Fiemme – 9 km dow. pościgowy (M) 

*Zmiany terminarza w Oberstdorfie spowodowane złymi warunkami atmosferycznymi

Wyniki K

1/01/16 Sprint (F)

  1. Falla (NOR)
  2. Ingemarsdotter (SWE)
  3. Oestberg (NOR)

    59. KOWALCZYK

2/02/16 15 km masowy (C)

  1. Johaug (NOR)
  2. Oestberg (NOR) + 0:38
  3. Weng (NOR) + 1:16

    20. KOWALCZYK + 3:07

3/01/15 5 km pościgowy (F)

  1. Oestberg (NOR)
  2. Johaug (NOR)
  3. Weng (NOR)

    21. KOWALCZYK

5/01/16 Obestdorf – sprint (C)

  1. Caldwell (USA)
  2. Weng (NOR)
  3. Oestberg (NOR)

    14. KOWALCZYK

6/1/16 Oberstdorf – 10 km masowy (C)

  1. Johaug
  2. Oestberg + 0:10
  3. Weng + 0:20

    18. KOWALCZYK + 2:02

8/1/16 Toblach – 5 km (F)

  1. Diggins (USA)
  2. Weng (NOR)
  3. Oestberg (NOR)

    18. KOWALCZYK

9/01/16 Val di Fiemme – 10 km masowy (C)

  1. Weng
  2. Oestberg
  3. Johaug

    23. KOWALCZYK

10/01/16 Val di Fiemme – pościgowy (F):

  1. Johaug
  2. Oestberg
  3. Weng

    23. KOWALCZYK

Wyniki M

1/01/16 Sprint (F) – mężczyźni Lenzerheide:

  1. Pellegrino (ITA)
  2. Ustiugow (RUS)
  3. Krogh (NOR)

    43. STARĘGA
    80. ANTOLEC
    89. KLISZ

2/01/16 – 30 km masowy (C) – Lenzerheide:

  1. Sundy (NOR)
  2. Northug (NOR)
  3. Toetseth (NOR)

    80. STARĘGA
    DNF. KLISZ
    DNF. ANTOLEC

3/01/16 – 10 km pościgowy (F) – Lenzerheide

  1. Sundby (NOR)
  2. Northug (NOR)
  3. Krogh (NOR)

    80. STARĘGA

5/01/16 – Sprint (C) – Oberstdorf:

  1. Iversen (NOR)
  2. Ustiugow (RUS)
  3. Połtaranin (KAZ)

    27. STARĘGA

6/01/16 – masowy 15 km (C) – Oberstdorf:

  1. Połtaranin (KAZ)
  2. Cologna (SUI)
  3. De Fabiani (IRA)
    DNS STARĘGA

8/01/16 Toblach 5 km (F)

  1. Krogh (NOR)
  2. Sundby (NOR)
  3. Manificat (FRA)

9/01/16 Val di Fiemme 15 km masowy (C)

  1. Sundby (NOR)
  2. Dyrhaug (NOR)
  3. Połtaranin (KAZ)

10/01/ Val di Fiemme 9 km pościgowy (F)

  1. Sundby
  2. Krogh
  3. Ustiugow

Klasyfikacja K

KOBIETY:

# KrajZawodnikStrata
1.NORTherese Johaug
2.NORIngvild Flugstad Oestberg+ 2:21
3.NORHeidi Weng+ 3:14
4.SWECharlotte Kalla+ 7:45
5.FINKerttu Niskanen+ 7:52
23.POLJUSTYNA KOWALCZYK+ 14:45
KOŃCOWA

Klasyfikacja M

MĘŻCZYŹNI:

# KrajZawodnikStrata
1.NORMartin Johnsrud Sundby
2.NORPetter Northug+ 3:16
3.NORPetter Northug+ 3:36
4.RUSSiergiej Ustiugow+ 3:49
5.KAZAleksiej Połtaranin+ 4:38
DNFPOLMACIEJ STARĘGA
DNFPOLJAN ANTOLEC
DNFPOLPAWEŁ KLISZ
KOŃCOWA
POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Top