Prezentujemy terminarz, wyniki, medalistów oraz reprezentację Polski na zawody biegów narciarskich podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018.

Terminarz

10/02/2018: Bieg łączony 15 km (K), finał, godz. 8:15
11/02/2018: Bieg łączony 30 km (M), finał, godz. 7:15
13/02/2018: Sprint klas. (K), kwalifikacje, godz. 9:30
13/02/2018: Sprint klas. (M), kwalifikacje, godz. 9:30
13/02/2018: Sprint klas. (K), finał, godz. 12:00
13/02/2018: Sprint klas. (M), finał, godz. 12:00
15/02/2018: Bieg dow. 10 km (K), finał, godz. 7:30
16/02/2018: Bieg dow. 15 km (M), finał, godz. 7:00
17/02/2018: Sztafeta 4 x 5km (K), finał, godz. 10:30
18/02/2018: Sztafeta 4 x 10 km (M), finał, godz. 7:15
21/02/2018: Sprint drużynowy dowy. (K), kwalifikacje, godz. 9:00
21/02/2018: Sprint drużynowy dow. (M), kwalifikacje, godz. 9:00
21/02/2018: Sprint drużynowy dow. (K), finał, godz. 11:00
21/02/2018: Sprint drużynowy dow. (M), finał, godz. 11:00
24/02/2018: Bieg klas. 50 km (M), finał, godz. 5:30
25/02/2018: Bieg klas. 30 km (K), finał, godz. 7:15

Wyniki K

20. lutego (sobota)
SKIATHLON 15 km (K)
1. Kalla
2. Bjoergen
3. Parmakoski
4. Andersson
5. Diggins
17. KOWALCZYK
30. JAŚKOWIEC
31. MARCISZ
41. GALEWICZ

 

13/02 BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT KLAS. (K)
1. Nilsson
2. Falla
3. Biełorukowa
4. Nieprjajewa
5. Falk
22. KOWALCZYK
37. JAŚKOWIEC
38. MARCISZ
15/02 BIEGI NARCIARSKIE – 10 KM S. DOWOLNYM IND. (K)
1. Haga
2. Kalla
3. Bjoergen
3. Parmakoski
5. Diggins
24. JAŚKOWIEC
42. MARCISZ
64. GALEWICZ
17/02 BIEGI NARCIARSKIE – SZTAFETA (K)
1. Norwegia
2. Szwecja
3. OAR (Rosja)
4. Finlandia
5. USA
10. POLSKA (Marcisz, Kowalczyk, Galewicz, Jaśkowiec)
21/02 BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT DRUŻYNOWY (K)
1. USA
2. Szwecja
3. Norwegia
4. Szwajcaria
5. Finlandia
7. POLSKA /Kowalczyk-Jaśkowiec/
BIEGI NARCIARSKIE – 30 km KLAS. (K)
1. Bjoergen
2. Parmakoski
3. Nilsson
4. Oestberg
5. Kalla
14. KOWALCZYK

Wyniki M

11/02 – SKIATHLON (M)
1. Kreuger
2. Sundby
3. Holund
4. Spicow
5. Manificat
52. D. BURY

 

13/02 BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT KLAS. (M)
1. Klaebo
2. Pellegrino
3. Bolshunov
4. Golberg
5. Svensson
30. D. BURY
36. M. STARĘGA
15 KM IND. DOW. (M)
1. Cologna
2. Krueger
3. Spicow
4. Sundby
5. Manificat
33. D. BURY
78. K. BURY
82. STARĘGA
18/02 BIEGI NARCIARSKIE – SZTAFETA (M)
1. Norwegia
2. OAR
3. Francja
4. Finlandia
5. Szwecja
21/02 BIEGI NARCIARSKIE – SPRINT DRUŻYNOWY (M)
1. Norwegia
2. OAR
3. Francja
4. Szwecja
5. Włochy
24/02 BIEGI NARCIARSKIE – 50 km KLAS. (M)
1. Niskanen
2. Bolszunow
3. Larkow
4. Harvey
5. Sundby

Reprezentacja Polski

  • 15 km stylem dowolnym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury
  • 30 km skiathlon (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury
  • 50 km stylem klasycznym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury
  • Sprint stylem klasycznym (M) – Maciej Staręga, Dominik Bury
  • Sprint drużynowy stylem dowolnym (M) – Maciej Staręga/ Dominik Bury

 

  • 10 km stylem dowolnym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
  • 15 km skiathlon (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
  • 30 km stylem klasycznym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
  • Sztafeta 4×5 km (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
  • Sprint stylem klasycznym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz
  • Sprint drużynowy stylem dowolnym (K) – Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz (2 zawodniczki)
POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Top