Prezentujemy terminarz, wyniki, medalistów oraz reprezentację Polski na zawody łyżwiarstwa szybkiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018.

Terminarz

10/02/2018: (K) 3000 m, finał, godz. 12:00
11/02/2018: (M) 5000 m, finał, godz. 08:00
12/02/2018: (K) 1500 m, finał, godz. 13:30
13/02/2018: (M) 1500 m, finał godz. 12:00
14/02/2018: (K) 1000 m, finał, godz. 11:00
15/02/2018: (M) 10000 m, finał, godz. 12:00
16/02/2018: (K) 5000 m, finał, godz. 12:00
18/02/2018: (M) wyścig drużynowy, kwalifikacje, godz.12:00
18/02/2018: (K) 500 m, finał, godz. 12:00
19/02/2018: (K) wyścig drużynowy, kwalifikacje, godz. 12:00
19/02/2018: (M) 500 m, finał, godz. 12:00
21/02/2018: (K) wyścig drużynowy, finał, godz. 12:00
21/02/2018: (M) wyścig drużynowy, finał, godz. 12:00
23/02/2018: (M) 1000 m, finał, godz. 11:00
24/02/2018: Start masowy kobiet i mężczyzn, finał, godz. 12:00

Wyniki M

11/02 – 5000 m (M)
1. Kramer
2. Bloemen
3. Pedersen
4. Michael
5. Lee
22. WIELGAT
13/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1500 M (M)
1. Nuis
2. Roest
3. Kim
4. Silovs
5. Oda
12. BRÓDKA
16. SZYMAŃSKI
20. NIEDŹWIEDZKI
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 10000 M (M)
1. Bloeman
2. Bergsma
3. Tumolero
4. Seung-Hoon
5. Belchos
19/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 500M (M)
1. Lorentzen
2. Min Kyu
3. Tingyu
4. Poutala
5. Yamanaka
13. Was
33. Michalski
36. Nogal
21/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – WYŚCIG DRUŻYNOWY (M)
1. Norwegia
2. Korea
3. Holandia
4. Nowa Zelandia
5. Japonia
23/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1000M (M)
1. Nuis
2. Lorentzen
3. Tae-Yun
4. Mantia
5. Oda
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – BIEG MASOWY (M)
1. Lee
2. Swings
3. Verweij
4. Wenger
5. Thorup

Wyniki K

10/02 – 3000 m
1. Achtereekte
2. Wust
3. De Jong
4. Sablikova
5. Takagi
14. ZŁOTKOWSKA
16. BOSIEK
17. BACHLEDA-CURUŚ
12/02 – 1500M (K)
1. Wust
2.. Takagi
3. Leenstra
4. Van Beek
5. Bowe
9. CZERWONKA
13. BACHLEDA-CURUŚ
17. ZŁOTKOWSKA
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 1000 m (K)
1. Ter Mors
2. Kodaira
3. Takagi
4. Bowe
5. Herzog
12. CZERWONKA
29. BOSIEK
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 5000M (K)
1. Visser
2. Sablikova
3. Voronina
4. Van Der Weijde
5. Blondin
18/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – 500 m (K)
1. Kodaira
2. Lee
3. Erbanova
4. Herzog
5. Bowe
25. ZIOMEK
21/02 ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – WYŚCIG DRUŻYNOWY (K)
1. Japonia
2. Holandia
3. USA
4. Kanada
5. Chiny
7. POLSKA
ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE – BIEG MASOWY (K)
1. Takagi
2. Kim
3. Schouten
4. Alusalu
5. Li
9. Złotkowska

Reprezentacja Polski

  • 500 m (K) – Kaja Ziomek
  • 1000 m (K) – Natalia Czerwonka
  • 1500 m (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka
  • 3000 m (K) –  Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Karolina Bosiek
  • bieg masowy (K) –  Magdalena Czyszczoń (zawodnik rezerwowy – Luiza Złotkowska)
  • wyścig drużynowy (K) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka (zawodnik rezerwowy -Karolina Bosiek)
  • 500 m (M) – Katarzyna Bachleda-Curuś, Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka (zawodnik rezerwowy – Karolina Bosiek)
  • 1000 m (M) –  Konrad Niedźwiedzki, Sebastian Kłosiński, Piotr Michalski (zawodnik rezerwowy – Artur Nogal, Artur Waś)
  • 1500 m (M) –  Zbigniew Bródka, Jan Szymański, Konrad Niedźwiedzki (zawodnik rezerwowy – Sebastian Kłosiński)
  • bieg masowy (M) –  Konrad Niedźwiedzki
POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Top