Prezentujemy terminarz, klasyfikację medalową oraz kadrę Polski na Paraolimpiady w Pjongczang 2018. Impreza trwać będzie w dniach od 9 marca do 18 marca.

TERMINARZ

09/03/2018 (piątek):

  • 14:00 – 15:50 Ceremonia otwarcia

10/03/2018 (sobota):

  • 03:30 – 06:30 Narciarstwo alpejskie (K/M)
  • 04:00 – 05:35 Biathlon (K/M)
  • 06:00 – 09:00 Biathlon (niedowidzący)
  • 06:00 – 08:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 09:30 – 11:30 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 13:00 – 15:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

11/03/2018 (niedziela):

  • 03:30 – 07:00 Narciarstwo alpejskie (K/M)
  • 04:00 – 05:35 Biegi narciarskie (M 15km)
  • 06:30 – 08:20 Biegi narciarskie (K 12km)
  • 06:00 – 08:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 09:30 – 11:30 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 13:00 – 15:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

12/03/2018 (poniedziałek):

  • 04:00 – 09:20 Biegi narciarskie (M 20km)
  • 04:00 – 09:20 Biegi narciarskie (K 15km)
  • 06:00 – 08:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 09:30 – 11:30 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 13:00 – 15:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 06:00 – 10:00 Snowboard (K/M)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

13/03/2018 (wtorek): 

  • 03:30 – 07:00 Narciarstwo alpejskie (K/M)
  • 09:00 – 11:00 Narciarstwo alpejskie (K/M)
  • 04:00 – 06:25 Biathlon (M 12,5km)
  • 04:00 – 06:25 Biathlon (K 10km)
  • 07:00 – 10:25 Biathlon (niedowidzący)
  • 06:00 – 08:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 09:30 – 11:30 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 13:00 – 15:00 Hokej na lodzie (eliminacje)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

14/03/2018 (środa): 

  • 03:30 – 06:00 Narciarstwo alpejskie (M -slalom)
  • 08:00 – 09:30 Narciarstwo alpejskie (M – slalom)
  • 04:00 – 05:40 Biegi narciarskie (K/M – kwalifikacje)
  • 06:30 – 09:30 Biegi narciarskie (półfinał, finał)
  • 10:00 – 12:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 14:00 – 16:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

15/03/2018 (czwartek):

  • 10:00 – 12:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 14:00 – 16:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach
  • 08:35 – 11:00 Curling na wózkach
  • 13:35 – 16:00 Curling na wózkach

16/03/2018 (piątek): 

  • 04:00 – 06:00 Biathlon (M 15km)
  • 04:00 – 06:00 Biathlon (K 12,5km)
  • 06:30 – 11:20 Biathlon (niedowidzący)
  • 10:00 – 12:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 14:00 – 16:00 Hokej na lodzie (play-off)
  • 06:00 – 09:00 Snowboard (K/M)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach (tie breakers)
  • 09:35 – 12:00 Curling na wózkach (półfinał)

17/03/2018 (sobota): 

  • 03:30 – 06:00 Narciarstwo alpejskie (M – slalom)
  • 08:00 – 09:30 Narciarstwo alpejskie (M – slalom)
  • 04:00 – 06:15 Biegi narciarskie (M 10km – niedowidzący)
  • 04:00 – 06:15 Biegi narciarskie (K 7,5 km – niedowidzący)
  • 06:30 – 08:45 Biegi narciarskie (M 7,5 km)
  • 06:30 – 08:45 Biegi narciarskie (K 5km)
  • 06:00 – 08:00 Hokej na lodzie (mecz o 3. miejsce)
  • 03:35 – 06:00 Curling na wózkach (mecz o 3. miejsce)
  • 08:35 – 11:25 Curling na wózkach ( finał)

18/03/2018 (niedziela): 

  • 03:30 – 05:30 Narciarstwo alpejskie (K – slalom gigant)
  • 06:30 – 07:30 Narciarstwo alpejskie (K – slalom gigant)
  • 04:00 – 05:30 Biegi narciarskie (4 x 2,5km – sztafeta mieszana)
  • 06:00 – 07:30 Biegi narciarskie ( 4×2,5 km – sztafeta)
  • 06:00 – 08:30 Hokej na lodzie (finał)
  • 14:00 – 15:20 Ceremonia zamknięcia

WYNIKI

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD M SIEDZĄC:

  1. Kurka (USA)
  2. Mori (JPN)
  3. Peters (NZL)

    15. SIKORSKI

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (M) STOJĄC:

  1. Gmur (SUI)
  2. Bauchet (FRA)
  3. Salcher (AUT)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (M) NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ WZROKOWA:

  1. Marcoux (CAN)
  2. Krako (SVK)
  3. Bertagnolli (ITA)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (K) SIEDZĄC:

  1. Schafflehuber (GER)
  2. Muraoka (JPN)
  3. Stephens (USA)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (K) – STOJĄC:

  1. Bochet (FRA)
  2. Rothfus (GER)
  3. Jepsen (CAN)

NARCIARSTWO ALPEJSKIE – ZJAZD (K) – NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Frakasova (SVK)
  2. Knight (GBR)
  3. Sana (BEL)

BIATHLON – 7,5 km (M) – SIEDZĄC:

  1. Cnossen (USA)
  2. Loban (BLR)
  3. Cameron (CAN)

    17. ROSIEK

BIATHLON 7,5 km (M) STOJĄC:

  1. Daviet (FRA)
  2. ARENDZ (CAN)
  3. Reptyukh (UKR)

BIATHLON 7,5 km (M) – NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Lukanyenko (UKR)
  2. Holub (BLR)
  3. Kovalevskyi (UKR)

BIATHLON 6 km (K) – SIEDZĄC:

  1. Gretsch (USA)
  2. Masters (USA)
  3. Hrafeyeva (BLR)

BIATHLON 6 km (K) – STOJĄC:

  1. Rumyantseva (NPA)
  2. Mielnina (NPA)
  3. Liashenko (UKR)

    17. FARON

BIATHLON 6 km (K) – NIEPEŁ. WZROKOWA:

  1. Lysova (NPA)
  2. Shyshkova (UKR)
  3. Sakhanenka (BLR)

NARC. ALPEJSKIE – Super Gigant (M), siedząc:

  1. Oatway (CAN)
  2. Kurka (USA)
  3. Francois (FRA)

NARC. ALPEJSKIE – Super Gigant (M) stojąc:

  1. Gmur (SUI)
  2. Bauchet  (FRA)
  3. Salcher (AUT)

NARC. ALPEJSKIE – Super gigant (M) – niepełn. wzrokowa:

  1. Krako (SVK)
  2. Bertagnolli (ITA)
  3. Haraus (SVK)

    12. KRĘŻEL

NARC. ALPEJSKIE – Super Gigant (K) – siedząc:

  1. Schaffelhuber (GER)
  2. Loesch (AUT)
  3. Muraoka (JPN)

NARC. ALPEJSKIE – Super Gigant (K) – stojąc:

  1. Bochet (FRA)
  2. Rothfuss (GER)
  3. Ramsay (CAN)

NARC. ALPEJSKIE – Super Gigant (K) – niepełn. wzrokowa:

  1. Frakasova (SVK)
  2. Knight (GBR)
  3. Fitzpatrick (GBR)

BIEGI NARCIARSKIE – 15 km (M) siedziąc:

  1. Yarovyi (UKR)
  2. Cnossen (USA)
  3. Sin (KOR)

    21. ROSIEK

BIEGI NARCIARSKIE – 12 km (K) – siedząc:

  1. Gretsch (USA)
  2. Eskau (GER)
  3. Masters (USA)

BIEGI NARCIARSKIE – 20 km (M) – Stojąc:

  1. Reptyukh (UKR)
  2. Daviet (FRA)
  3. Olsrud (NOR)

    5. SKUPIEŃ

BIEGI NARCIARSKIE – 20 km (M) – Niepełn. wzrokowa:

  1. McKeever (CAN)
  2. Holub (BLR)
  3. Clarion (FRA)

    9. GRABOWSKI (przewodnik: Twardowski)

BIEGI NARCIARSKIE  – 15 km (K) = Niepełn. wzrokowa:

  1. Sakhanenka (BLR)
  2. Shyshkova (UKR)
  3. Lysova (NPA)

BIEGI NARCIARSKIE – 15 km (K) – stojąc:

  1. Rumyantseva (NPA)
  2. Milenina (NPA)
  3. Liashenko (UKR)

    DNF FARON

SNOWBOARD – CROSS (M) SB-LL1:

  1. Schultz (USA)
  2. Vos (NED)
  3. Elliott (USA)

SNOWBOARD – CROSS (M) SB-LL2:

  1. Surr-Hamari (FIN)
  2. Gabel (USA)
  3. Narita (JPN)

SNOWBOARD – CROSS (M) SB-UL:

  1. Patmore (AUS)
  2. Pozzerle (ITA)
  3. Minor (USA)

SNOWBOARD – CROSS (K) – SB-LL1

  1. Huckbay (USA)
  2. Purdy (USA)
  3. Hernandez (FRA)

SNOWBOARD – CROSS (K) SB-LL2:

  1. Mentel-Spee (NED)
  2. Bunchoten (NED)
  3. Fina Paredes (ESP)

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (K) – niepełn. wzrokowa:

  1. Frakasova (SVK)
  2. Fitzpatrick (GBR)
  3. PErrinie (AUS)

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (K) STOJĄC:

  1. Jepsen (CAN)
  2. Rothfuss (GER)
  3. Ramsay (CAN)

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (K) SIEDZĄC:

  1. FOrster (GER)
  2. Schaffelhuber (GER)
  3. Muraoka (JPN)

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (M) NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Haraus (SVK)
  2. Santacana (ESP)
  3. Redkozubov (NPA)

    6. KRĘŻEL

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (M) – STOJĄC:

  1. Bugaev (NPA)
  2. Bauchet (FRA)
  3. Hall (NZL)

NARC. ALPEJSKIE – SUPERKOMBINACJA (M) SIEDZĄC:

  1. Kampschreuer (NED)
  2. Francois (FRA)
  3. Pedersen (NOR)

    DNF. SIKORSKI

BIATHLON (K) – 10 km siedząc:

  1. Eskau (GER)
  2. Zianullina (NPA)
  3. Guaiaeva (NPA)

BIATHLON (M) – 12,5 km siedząc:

  1. Rad (UKR)
  2. Cnossen (USA)
  3. Soule (USA)

BIATHLON (K) – 10 km stojąc:

  1. Rumyantseva (NPA)
  2. Milenina (NPA)
  3. Liashenko (UKR)

    8. FARON

BIATHLON (M) – 12,5 KM STOJĄC:

  1. Daviet (FRA)
  2. Reptyukh (UKR)
  3. Ardenz (CAN)

BIATHLON (K) – 10 KM NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Shyshkova (UKR)
  2. Lysova (NPA)
  3. Klug (GER)

BIATHLON (M) – 12,5 km NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Holub (BLR)
  2. Kazik (UKR)
  3. Utkin (UKR)
    —-
    12. GRABOWSKI

BIEGI NARC. – SPRINT (M) SIEDZĄC:

  1. Soule (USA)
  2. Loban (BLR)
  3. Cnossen (USA)

BIEGI NARC. – SPRINT (K) – SIEDZĄC:

  1. Masters (USA)
  2. Eskau (GER)
  3. Zainullina (NPA)

BIEGI NARC. – SPRINT M – STOJĄC:

  1. Kolyadin (KAZ)
  2. Nitta (JPN)
  3. Olsrud (NOR)
    Arendz (CAN)

    5. SKUPIEŃ

BIEGI NARC. – SPRINT K – STOJĄC:

  1. Milenina (NPA)
  2. Nilsen (NOR)
  3. Wilikie(CAN)

BIEGI NARC. – SPRINT M – NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. McKeever (CAN)
  2. Modin (SWE)
  3. Bye (NOR)

BIEGI NARC. – SPRINT K – NIEPEŁN. WZROKOWA:

  1. Sakhanenka (BLR)
  2. Lysova (NPA)
  3. Shyshova (UKR)

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (M) – siedząc

  1. Pedersen (NOR)
  2. Walker (USA)
  3. SIKORSKI

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (M) – stojąc

  1. Gmur (SUI)
  2. Bugaev (NPA)
  3. Guimon (CAN)

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (M) – niepełn. wzrokowa

  1. Bertagnolli (ITA)
  2. Krako (SVK)
  3. Marcoux (CAN)

    10. KRĘŻEL

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (K) – stojąc 

  1. Bouchet (FRA)
  2. Rothfuss (GER)
  3. Jepsen (CAN)

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (K) – siedząc:

  1. Muraoka (JPN)
  2. Van Impelen (NED)
  3. Loesch (AUT)

NARC. ALPEJSKIE – SLALOM GIGANT (K) – niepełn. wzrokowa

  1. Frakasova (SVK)
  2. Fitzpatrick (GBR)
  3. Perrine (AUS)

BIATHLON (K) – 12,5 KM – SIEDZĄC

  1. Eskau (GER)
  2. Masters (USA)
  3. Hrafeyeva (BLR)

BIATHLON (M) – 15 KM – SIEDZĄC

  1. Fleig (GER)
  2. Cnossen (USA)
  3. Cameron (CAN)

12. Rosiek (POL)

BIATHLON (K) – 12,5 KM – STOJĄC

  1. Milenina (NPA)
  2. Rumyantseva (NPA)
  3. Hudak (CAN)

12. Faron (POL)

BIATHLON (M) – 15 KM – STOJĄC

  1. Arendz (CAN)
  2. Daviet (FRA)
  3. Ulset (NOR)

BIATHLON (K) – 12,5 KM – NIEPEŁN. WZROKOWA

  1. Lysova (NPA)
  2. Shyshkova (UKR)
  3. Klug (GER)

BIATHLON (M) – 15 KM – NIEPEŁN. WZROKOWA

  1. Luk’yanenko (UKR)
  2. Kazik (UKR)
  3. Chalencon (FRA)

Garbowski (POL) – DNF

SNOWBOARD (K) – SLALOM – SB-LL1

  1. Huckaby (USA)
  2. Hernandez (FRA)
  3. Purdy (USA)

SNOWBOARD (K) – SLALOM – SB-LL2

  1. Mentel-Spee (NED)
  2. Coury (USA)
  3. Bunschoten (NED)

SNOWBOARD (M) – SLALOM – SB-UL

  1. Minor (USA)
  2. Mayrhofer (AUT)
  3. Patmore (AUS)

SNOWBOARD (M) – SLALOM – SB-LL1

  1. Elliott (USA)
  2. Schultz (USA)
  3. Bosnjak (CRO)

SNOWBOARD (M) – SLALOM – SB-LL2

  1. Narita (JPA)
  2. Strong (USA)
  3. Suur-Hamari (FIN)

KLASYFIKACJA MEDALOWA

Stan na 18/03/18 g 13:00

 FlagaKrajZłoteSrebrneBrązoweSUMA
1.USA1315836
2.NPA (Neutralni)810624
3.KANADA841628
4.FRANCJA78520
5.NIEMCY78419
6.UKRAINA77822
7.SŁOWACJA64111
8.BIAŁORUŚ44412
9.JAPONIA34310
10.HOLANDIA3317
11.SZWAJCARIA3003
12.WŁOCHY2215
13.WIELKA BRYTANIA1427
14.NORWEGIA1348
15.AUSTRALIA1034
16.FINLANDIA1023
17.NOWA ZELANDIA1023
18.KOREA PŁD.1023
19.CHORWACJA1012
20.KAZACHSTAN1001
21.CHINY1001
22.AUSTRIA0257
23.HISZPANIA0112
24.SZWECJA0101
25.BELGIA0011
26.POLSKA0011

KADRA PL


Iweta Faron:

  • biegi narciarskie: bieg na 15km stylem łyżwowym
  • biathlon: sprint 6km, średni 10km, indywidualny 12,5km

Piotr Garbowski: 

  • biegi narciarskie: bieg sprinterski, bieg średni, bieg długi
  • biathlon: biathlon krótki, biathlon śrdeni, indywidualny biathlon długi, sztafeta biegowa

Maciej Krężel: 

  • narciarstwo alpejskie: zjazd, super gigant, super kombinacja, slalom gigant, slalom

Łukasz Kubica:

  • biegi narciarskie: bieg sprinterski, bieg średni, bieg długi, sztafeta biegowa

Kamil Rosiek:

  • biegi narciarskie: bieg sprinterski, bieg średni, bieg długi
  • biathlon: biathlon krótki, biathlon średni, indywidualny biathlon długi, sztafeta biegowa

Igor Sikorski: 

  • narciarstwo alpejskie: slalom, gigant, super gigant, super kombinacja, zjazd

Witold Skupień: 

  • biathlon: sprint 7,5km
  • biegi narciarskie: 20km techniką dowolną, sprint stylem klasycznym, 10km stylem klasycznym, sztafeta 4×2,5km (drugia i czwarta zmiana)

Wojciech Taraba:

  • parasnowboard: banked slalom, boarder cross

MISJA PARAOLIMPIJSKA

Łukasz Szeliga – Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Romuald Schmidt – Szef Polskiej Misji Paraolimpijskiej
Paulina Malinowska- Kowalczyk – Pracownik Polskiej Misji Paraolimpijskiej
Robert Kamiński – Pracownik Polskiej Misji Paraolimpijskiej
Michał Pol – attaché prasowy

Misja medyczna

Andrzej Folga – Szef Misji Medycznej, lekarz reprezentacji
Małgorzata Chlipała – fizjoterapeuta
Jerzy Kochaj – fizjoterapeuta

Narciarstwo alpejskie

Igor Sikorski –osoby startujące na siedząco. Podgrupa startowa:  LW 11
Maciej Krężel –osoby niewidome i niedowidzące. Podgrupa: B3
Anna Ogarzyńska – przewodnik
Bartłomiej Olszewski– trener
Peter Matiasko – trener

Biathlon i narciarstwo biegowe

Iweta Faron –osoby startujące na stojąco. Podgrupa startowa: LW8
Witold Skupień –osoby startujące na stojąco. Podgrupa startowa: LW 2-9.
Kamil Rosiek–osoby startujące na siedząco. Podgrupa  startowa:  LW12.
Łukasz Kubica –osoby niewidome i niedowidzące. Podgrupa: B3
Wojciech Suchwałko – przewodnik
Piotr Garbowski  – osoby niewidome i niedowidzące. Podgrupa  startowa:  B3
Jakub Twardowski – przewodnik
Jan Ziemianin – trener
Kazimierz Cetnarski –  trener
Daniel Iwanowski – serwisman

Parasnowboard

Wojciech Taraba – osoby startujące na stojąco. Podgrupa:  SB-LL2
Małgorzata Kelm – trener

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Top