Maze i Gisin napisały historię zjazdu – przyznano dwa złota

Tina Maze i Dominique Gisin zajęły ex aequo pierwsze miejsce w alpejskim zjeździe podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Trzecie miejsce zdobyła Lara Gut. 

Reprezentująca Szwajcarię Gisin startowała z ósmym numerem i objęła prowadzenie przed swoją rodaczką Fabienne Suter. Kolejnych dziesięć przejazdów nie przyniosło zmian na prowadzeniu. Z 18. numerem ruszyła kolejna Szwajcarka – Lara Gut. Spisała się doskonale, ale nie wskoczyła na pierwsze miejsce – jej strata do Gisin wyniosła 0,1 s. Słowenka Maze jechała jako 21. i była jedną z ostatnich, które mogły namieszać w walce o medale. Tak się rzeczywiście stało – trasę zjazdu pokonała w identycznym czasie co Gisin, sprawiając że pierwszy raz w historii narciarstwa alpejskiego na igrzyskach olimpijskich trzeba było przyznać dwa złote medale w jednej konkurencji.

Jedyna Polka w stawce – Karolina Chrapek, pojechała asekurancko i ukończyła rywalizację na 33. miejscu

Wyniki:

1. Maze  (SLO)
1. Gisin (SUI)
3. Gut (SUI) + 0,10 s
4. Marighetti (ITA) + 0,27 s
5. Suter (SUI) + 0,37 s

33. CHRAPEK (POL) + 5,33 s

Pełne wyniki (PDF) >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz