Złote żniwo: Majewski mistrzem!

Tomasz Majewski zdobył w Londynie złoty medal Igrzysk Olimpijskich w pchnięciu kulą. Polak obronił tytuł sprzed czterech lat z Pekinu.

Majewski już w pierwszej kolejce pokazał, że ma ochotę na złoto. Rzucił 21,19 m i prowadził. W drugiej serii do gry włączył się Niemiec David Storl, który pchnął na 21,84 m. W następnej rundzie Niemiec poprawił się jeszcze o dwa centymetry, a Majewski uzyskał „tylko” 21,72.

Konkurs ustawiła trzecia kolejka, w której Storl rzucił słabiej, a Majewski pchnięciem na 21,87 wyprzedził rywala o 1 cm. Wynik ten to najlepszy wynik Majewskiego w 2012 roku.

4 i 5 seria nie zmieniły układu tabeli, choć lepiej rzucał w nich Polak. W ostatniej Niemiec pchnął nieco ponad 21 metrów i wyszedł z koła. Stało się jasnym, że mistrzem został polski kulomiot, który dodatkowo na wiwat, w swoim rzucie poprawił wynik na 21,89.

Brązowy medal przypadł Amerykaninowi Reesse Hoffie.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz