Złote żniwo: Majewski mistrzem!

Tomasz Majewski zdobył w Londynie złoty medal Igrzysk Olimpijskich w pchnięciu kulą. Polak obronił tytuł sprzed czterech lat z Pekinu.

Majewski już w pierwszej kolejce pokazał, że ma ochotę na złoto. Rzucił 21,19 m i prowadził. W drugiej serii do gry włączył się Niemiec David Storl, który pchnął na 21,84 m. W następnej rundzie Niemiec poprawił się jeszcze o dwa centymetry, a Majewski uzyskał „tylko” 21,72.

Konkurs ustawiła trzecia kolejka, w której Storl rzucił słabiej, a Majewski pchnięciem na 21,87 wyprzedził rywala o 1 cm. Wynik ten to najlepszy wynik Majewskiego w 2012 roku.

4 i 5 seria nie zmieniły układu tabeli, choć lepiej rzucał w nich Polak. W ostatniej Niemiec pchnął nieco ponad 21 metrów i wyszedł z koła. Stało się jasnym, że mistrzem został polski kulomiot, który dodatkowo na wiwat, w swoim rzucie poprawił wynik na 21,89.

Brązowy medal przypadł Amerykaninowi Reesse Hoffie.


 MUNDIAL ROSJA 2018 >>

TERMINARZ | DRABINKA | SKŁADY | GRUPY I WYNIKI

Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/