Zmiany w obsadzie WTA Katowice Open 2015

Tenis kort ziemny

Do dwóch zmian w obsadzie turnieju WTA Katowice Open (6-12 kwietnia 2015) doszło na kilka dni przed startem imprezy. Z udziału wyeliminowane przez kontuzje zostały Czeszka Karolina Pliskova oraz Szwedka Johanna Larsson.

Na skutek tych roszad, miejsce w drabince głównej uzyskały Francuzka Pauline Parmentier oraz Niemka Anna-Lena Friedsam. Do kwalifikacji, które rozpoczną się już w sobotę dołączyły natomiast Ukrainka Ljudmyła Kiczenok oraz  Włoszka, Gioia Barbieri.

Tytułu sprzed roku w katowickim Spodku bronić będzie Francuzka Alize Cornet, ale na sukces liczy przede wszystkim Agnieszka Radwańska, przeżywająca ostatnio trudne chwile w swojej karierze. W turnieju głównym być może wystąpią jeszcze dwie inne Polki, ale warunkiem jest przejście przez kwalifikacje. Mowa tutaj o Magdzie Linette i Urszuli Radwańskiej.

Pliskova miała być rozstawiona z numerem drugim. Wcześniej kontuzji nabawiła się też inna z anonsowanych w Katowicach zawodniczek – Julia Goerges z Niemiec.

Więcej o turnieju WTA Katowice Open 2015 >>

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz