Znamy terminarz 1. dnia French Open 2014, cztery „polskie” mecze

Roland Garros

Opublikowano kolejność gier pierwszego dnia wielkoszlemowego Roland Garros 2014. W niedzielę na ziemnych kortach w Paryżu zobaczymy czwórkę Polaków. Spore wyróżnienie spadło na Agnieszkę Radwańską, która zagra w meczu otwarcia na najważniejszym korcie. 

Mecze Polaków podczas 1. dnia RG 2014:

1. runda kobiet:

  • A. Radwańska (3) – Zheng – 11:00 RELACJA LIVE >>
  • K. Piter – Kerber (8) – ok. 16:45

1. runda mężczyzn:

  • Nieminen – Przysiężny – 11:00
  • Estrella Burgos – Janowicz (22) – ok. 13:00

Od samego początku będziemy mogli emocjonować się meczami z udziałem Polaków. Agnieszka Radwańska na korcie Philippe Chatriera zmierzy się o 11:00 z Chinką Zheng. Jest to obecnie 34. rakieta rankingu WTA, mająca za sobą wyśmienity występ na ziemnych kortach w Rzymie, gdzie odpadła w ćwierćfinale (na tym samym etapie co Radwańska). Będzie to drugie starcie tych dwóch zawodniczek. W 2012 roku w Pekinie Radwańska wygrała 6:2 6:3.

W tym samym czasie na korcie numer 3 Michał Przysiężny powalczy o przełamane swojej długiej serii porażek. Czeka go jedna trudne zadanie, bo przyjdzie mu zmierzyć się ze znanym Finem Jarkko Nieminenem. Będzie to ich piąty mecz. Klasyfikowany na 102. miejscu Michał Przysiężny wygrał z 52. w rankingu Nieminenem tylko raz – w Paryżu (hala Bercy) w 2013 roku. Wcześniej trzy razy poległ, ale zawsze były to boje dramatyczne, na maksymalnym dystansie. Ani razu nie grali na nawierzchni ziemnej. 

Około 13:00 na korcie 7 zagra Jerzy Janowicz. Podobnie jak Przysiężny ma on za sobą serię bolesnych porażek i w niedzielę za wszelką cenę potrzebuje ją przerwać. Rywalem rozstawionego z numerem 22. Polaka będzie gracz z Dominikany Victor Estrella Burgos. To ich pierwsze spotkanie na korcie. Burgos ma 33. lata i jest 98 w rankingu ATP. Niedawno w Rzymie w kwalifikacjach ograł znanego Australijczyka Bernarda Tomica. Jeżeli Jerzy i Michał wygrają swoje mecze, zagrają przeciw sobie w drugiej rundzie.

Po południu znów czekają nas emocje związane z meczem kobiet. Katarzyna Piter (97 WTA) zagra po raz drugi w karierze ze światową "9" – Angeliką Kerber z Niemiec. Poprzednio spotkały się pięć lat temu w Sofii i Niemka wygrała w trzech setach 1:6 6:3, 6:1. Starcie to będzie czwartym z kolei na arenie Suzanne Lenglen i być może zostanie pokazane przez któryś z kanałów Eurosportu.

Jeżeli pojawi się jakieś info o konkretnych transmisjach, będziemy o tym informować. Więcej o Roland Garros 2014 >>


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/