Zobacz jak Mourinho „zdobywał” swoje wymarzone 0:0

Atletico Madryt zremisowało z Chelsea Londyn 0:0 w pierwszym meczu półfinałowym LM 2013/14. Rewanż za tydzień (w środę w Londynie). Prezentujemy skrót meczu.

Mecz nie był wielkim spektaklem, ale też nie można powiedzieć, że był nudny. Niestety, przez wybitnie defensywną taktykę Chelsea, które ani przez moment nie myślało o atakowaniu bramki Atletico, mieliśmy raczej widowisko dla koneserów i miłośników defensywnych stylów gry.

Przez cały mecz trwały ataki Atletico, ale gospododarze, mimo wykonania kilkudziesięciu dośrodkowań, oddania ponad 20 strzałów, nie mieli chyba ani jednej czystej, bramkowej okazji. Remis 0:0 w pełni satysfakcjonuje londyńczyków, ale należy pamiętać, że szanse w rewanżu będą równe, a ewentualny gol dla ekipy Diego Simeone mocno skomplikuje sytuację the Blues.

Los Colchoneros pewnie nie są zadowoleni z tego wyniku, można powiedzieć, że oblali we wtorek "test niebieskiego autobusu", ale okazję do poprawki, chyba nawet lepszą dostaną za tydzień. Ciężko się bowiem spodziewać, by Chelsea tak kurczowo broniła dającego tylko dogrywkę remisu 0:0 przed własną publicznością.