Jesteś tutaj
Główna > Zurych 2014 – Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce

Prezentujemy terminarz, wyniki oraz klasyfikację medalową mistrzostw Europy w Lekkoatletyce 2014, które w dniach 12-17 sierpnia odbędą się w Zurychu.

[tab:Klas. medalowa]

KOŃCOWA:

#
 
Kraj
Złoto
Srebro
Brąz
RAZEM
1. Wielka Brytania 12 5 6 23
2. Francja 9 8 6 23
3. Niemcy 4 1 3 8
4. Rosja 3 6 13 22
5. Holandia 3 2 1 6
6. POLSKA 2 5 5 12
7. Ukraina 2 5 1 8
8. Hiszpania 2 1 3 6
9. Włochy 2 1 0 3
10. Białoruś 2 0 0 2
11. Szwecja 1 2 0 3
12. Czechy 1 1 2 4
13. Chorwacja 1 0 1 2
13. Finlandia 1 0 1 2
13. Węgry 1 0 1 2
16. Szwajcaria 1 0 0 1
17. Słowacja 0 2 0 2
17. Serbia 0 2 0 2
17. Estonia 0 2 0 2
17. Grecja 0 2 0 2
21. Norwegia 0 1 0 1
21. Azerbejdżan 0 1 0 1
23. Turcja 0 0 1 1
23. Irlandia 0 0 1 1
23. Izrael 0 0 1 1
23. Belgia 0 0 1 1
23. Portugalia 0 0 1 1

[tab:Medaliści]

WTOREK 12/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK WYNIK:
Pchnięcie kulą M
1. GER Storl 21,41
2. ESP Vivas 20,86
3. POL MAJEWSKI 20.83
10000m K
1. GBR Pavey 32:22,29
2. FRA Calvin 32:23,58
3. FRA Traby 32:26,08 
13. POL JARZYŃSKA 32:40,98

ŚRODA 13/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK WYNIK
20km chód M
1. ESP Lopez 1:19:44
2. RUS Iwanow 1:19:45
3. RUS Striełkow 1:19:46
16. POL FEDACZYŃSKI  1:24:28
10000 m M
1. GBR Farah 28:08,11
2. GBR Vernon 28:08,66
3. TUR Kaya 28:08,72
Skok w dal K
1. FRA Lesueur 6,85m
2. SRB Spanović 6,81m
3. RUS Kliszina 6,65m
100 m K
1. NED Schippers 11,12s
2. FRA Soumare 11,16s
3. GBR Nelson 11,22s
Rzut dyskiem M
1. GER Harting 66,07m
2. EST Kanter 64,75m
3. POL URBANEK 63,81m
6. POL MAŁACHOWSKI 63,54m
Dziesięciobój
1. BLR Krauczanka 8616 pkt
2. FRA Mayer 8521 pkt
3. RUS Szkurjenow 8498 pkt
100 m ppł K
1. GBR Porter 12,76s
2. FRA Billaud 12,79s
3. GER Roleder 12,82s
100 m M
1. GBR Dsalou 10,06s
2. FRA Lamaitre 10,13s
3. GBR Aiknes-Arryeetey 10,22s

CZWARTEK 13/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK WYNIK
20 km chód K
1. RUS Aliembiekowa 1:27:56
2. UKR Oljanowa 1:28:07
3. CZE Drahotova 1:28:08
14. POL DYGACZ 1:31:36
DNF POL BUZIAK -:–:–
Skok o tyczce K
1. RUS Sidorowa 4,65m
2. GRE Stefanidi 4,60m
3. RUS Zuk-Krasnowa 4,60m
Trójskok M
1. FRA Compaore 17,46
2. RUS Adams 17,09
3. RUS Fjodorow 17,04
Rrzut oszczepem K
1. CZE Spotakova 64,41
2. SRB Jelaca 64,21
3. GER Stahl 63,91
3000 m z przeszkodami M
1. FRA Mekhissi Benabbad DSQ Kowal 8:26,66
2. POL KRYSTIAN ZALEWSKI 8:27,11
3. ESP Mullera 8:29,16
10. POL MATEUSZ DEMCZYSZAK 8:34,32
110 m ppł M
1. RUS Szubienkow 13,19
2. GBR Sharman 13,27
3. FRA MArtinot-Lagarde 13.29

PIĄTEK, 15/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK DYSCYPLINA
50km chód M
1. FRA Diniz  
2. SVK Toth  
3. RUS Noskow  
9. POL AUGUSTYN  
DNF POL SUDOŁ  
DNF POL NOWAK  
400 m M
1. GBR Rooney 44,71
2. GBR Hudson-Smith 44,45
3. ISR Stanford 45,27
4. POL JAKUB KRZEWINA 45,52
400 m K
1. ITA Gredot 51,10
2. UKR Zemljak 51,36
3. ESP Terrero 51,38
5. POL MAŁGORZATA HOŁUB 51,84 RŻ
1500 m K
1. NED Hassan 4:04,18
2. SWE Arregawi 4:05,08
3. GBR Weightam 4:06,32
4. POL PLIŚ 4:06,65
Skok wzwyż M
1. UKR Bondarenko 2,35
2. UKR Protsenko 2,33
3. RUS Uchow 2,30
800 m M
1. POL KSZCZOT 1:44,15
2. POL KUCIAPSKI 1:44,89 RŻ
3. IRL English 1:45.03
5. POL LEWANDOWSKI 1:45,78
200 m K
1. NED Schippers 22,03
2. GBR Williams 22,46
3. FRA Soumare 22,58
Rzut Młotem K
1. POL WŁODARCZYK 78,76 Rek. Polski
2. SVK Hrasnova 74,66
3. POL FIODOROW 73,67
400 m ppł M
1. SUI Hussein 48,96
2. EST Magi 49,06
3. RUS Kudrjawcew 49.16
Siedmiobój
1. FRA Nana Djimou 6551
2. NED Broersen 6498
3. BEL Thiam 6423
11. POL TYMIŃSKA 6132
200 m M
1. GBR Gemili 19,98
2. FRA Lemaitre 20,15
3. UKR Smełyk 20,30
8. POL KAROL ZALEWSKI 20,58

SOBOTA 16/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK DYSCYPLINA
Maraton K
1. FRA Daunay 2:25,14
2. ITA Straneo 2:25,27
3. POR Augusto 2:25,41
Trójskok K
1. UKR Saładucha 14,73
2. RUS Koniewa 14,69
3. RUS Gumieniuk 14,46
800 m K
1. BLR Arzamasowa 1:58,15
2. GBR Sharp 1:58,80
3. POL JÓŹWIK 1:59,63 RŻ
Skok o tyczce M
1. FRA Lavillenie 5,90
2. POL WOJCIECHOWSKi 5,70
3. FRA Menaldo 5,70
3. CZE Kudlicka 5.70
6. POL Lisek 5,65
DNF POL Sobera —-
Rzut Młotem M
1. HUN Pars 82,69
2. POL FAJDEK 82.05
3. RUS Litwinow 79.,35
5. POL ZIÓŁKOWSKI 78,41
Rrzut dyskiem K
1. CRO Perković 71,08
2. FRA Robert Pichon 65,33
3. GER Craft 64,33
400 m ppł K
1. GBR Child 54,48
2. UKR Timiec 54,56
3. RUS Dawidowa 54,60
5000 m K
1. SWE Bahta 15:31,39
2. NED Hassan 15:31,79
3. NED Kujiken 15:32,82

 

NIEDZIELA 17/08/14:

# KRAJ ZAWODNIK DYSCYPLINA
Maraton M
1. ITA Meucci 2:11.08
2. POL SHEGUMO 2:12,00
3. RUS Reunkow 2:12,15
Pchnięcie kulą K
1. GER Schwanitz 19,90
2. RUS Kołodko 19,39
3. HUN Marton 19.04
1500 m M
1. FRA Mekhissi-Benbbad 3:45,60
2. NOR Ingebrigtsen 3:46,10
3. GBR O'Hare 3:46,18
Skok wzwyż K
1. ESP Beitia 2,01
2. RUS Kuchina 1,99
3. CRO Simić 1,99
4. POL KASPRZYCKA 1,99
9. POL LIĆWINKO 1,90
4×400 m K
1. FRA Francja 3:24,27
2. UKR Ukraina 3:24,32
3. GBR Wielka Brytania 3:24,34
5. POL POLSKA 3:25,73
4×400 m M
1. GBR Wielka Brytania 2:58,79
2. RUS Rosja 2:58,38
3. POL POLSKA 2:59,85
Skok w dal M
1. GBR Rutheford 8,29
2. GRE Tsatoumas 8,15
3. FRA Gomis 8,14
7. POL JASZCZUK 8,07
12 POL STRZAŁKOWSKI 7,63
3000 m z przeszkodami K
1. GER Monldner Schmidt 9:29.43
2. SWE Fougberg 9:30,16
3. ESP Martin 9:30,70
7. POL KOWALSKIA 9:43,09
Rzut oszczepem M
1. FIN Ruuskanen 88,01
2. CZE Vesely 84,79
3. FIN Pitkamaki 84,40
5000 m M
1. GBR Farah 14:05,82
2. AZE Ibrahimow 14:08,32
3. GBR Vernon 14:09,48
4×100 m M
1. GBR Wielka Brytania 37,93
2. GER Niemcy 38.09
3. FRA Francja 38,47
6. POL POLSKA 38,85
4 x 100 m K
1. GBR Wielka Brytania 42,24
2. FRA Francja 42,45
3. RUS Rosja 43,22

[tab:Wyniki PL]

[tab:Kadra PL]

KOBIETY:

  • Małgorzata Hołub – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
  • Justyna Święty – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Patrycja Wyciszkiewicz – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Angelika Cichocka – bieg na 800 metrów, bieg na 1500 metrów 
  • Joanna Jóźwik – bieg na 800 metrów 
  • Renata Pliś – bieg na 1500 metrów, bieg na 5000 metrów 
  • Karolina Jarzyńska – bieg na 10 000 metrów 
  • Karolina Kołeczek – bieg na 100 metrów przez płotki 
  • Joanna Linkiewicz – bieg na 400 metrów przez płotki sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Katarzyna Kowalska – bieg na 3000 metrów z przeszkodami
  • Paulina Buziak – chód na 20 kilometrów
  • Agnieszka Dygacz – chód na 20 kilometrów 
  • Anna Jagaciak Michalska – trójskok 
  • Justyna Kasprzycka – skok wzwyż 
  • Kamila Lićwinko – skok wzwyż 
  • Anna Rogowska – skok o tyczce
  • Anita Włodarczyk – rzut młotem 
  • Iga Baumgart – sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Agata Bednarek – sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Karolina Tymińska – siedmiobój*
  • Joanna Fiodorow – rzut młotem*

* zawodniczki włączone do reprezentacji decyzją zarządu PZLA z 1/08/14

MĘŻCZYŹNI:

  • Robert Kubaczyk – bieg na 100 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów 
  • Karol Zalewski – bieg na 200 metrów, sztafeta 4 x 100 metrów 
  • Łukasz Krawczuk – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów
  • Jakub Krzewina – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Rafał Omelko – bieg na 400 metrów, sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Adam Kszczot – bieg na 800 metrów 
  • Artur Kuciapski – bieg na 800 metrów
  • Marcin Lewandowski – bieg na 800 metrów, bieg na 1500 metrów 
  • Dominik Bochenek – bieg na 110 metrów przez płotki 
  • Artur Noga – bieg na 110 metrów przez płotki 
  • Patryk Dobek – bieg na 400 metrów przez płotki, sztafeta 4 x 400 metrów 
  • Mateusz Demczyszak – bieg na 3000 metrów z przeszkodami 
  • Krystian Zalewski – bieg na 3000 metrów z przeszkodami
  • Błażej Brzeziński – bieg maratoński 
  • Marcin Chabowski – bieg maratoński
  • Yared Shegumo – bieg maratoński
  • Henryk Szost – bieg maratoński 
  • Rafał Fedaczyński – chód na 20 kilometrów
  • Rafał Augustyn – chód na 50 kilometrów
  • Łukasz Nowak – chód na 50 kilometrów 
  • Grzegorz Sudoł  + chód na 50 kilometrów 
  • Tomasz Jaszczuk – skok w dal 
  • Adrian Strzałkowski – skok w dal
  • Wojciech Theiner – skok wzwyż
  • Piotr Lisek – skok o tyczce 
  • Robert Sobera – skok o tyczce 
  • Paweł Wojciechowski – skok o tyczce
  • Tomasz Majewski – pchnięcie kulą 
  • Jakub Szyszkowski – pchnięcie kulą
  • Piotr Małachowski – rzut dyskiem 
  • Robert Urbanek – rzut dyskiem 
  • Paweł Fajdek – rzut młotem 
  • Szymon Ziółkowski – rzut młotem 
  • Łukasz Grzeszczuk – rzut oszczepem
  • Kamil Kryński – sztafeta 4 x 100 metrów 
  • Dariusz Kuć – sztafeta 4 x 100 metrów
  • Kamil Masztak – sztafeta 4 x 100 metrów
  • Adam Pawłowski – sztafeta 4 x 100 metrów
  • Andrzej Jaros – sztafeta 4 x 400 metrów
  • Kacper Kozłowski – sztafeta 4 x 400 metrów
  • Michał Pietrzak – sztafeta 4 x 400 metrów

[tab:Terminarz]

WtorekŚrodaCzwartekPiątek – SobotaNiedziela

WTOREK 12/08/14:

GODZINA PŁEĆ DYSCYPLINA Runda POLACY:
10:04 M Dziesięciobój 100m  
10:07 M Pchnięcie kulą Kwalifikacje A/B
  • Jakub Szyszkowski
  • Tomasz Majewski
     
10:30 K Skok o tyczce Kwalifikacje A/B  
10:34 K 1500m Runda 1
  • Renata Pliś
10:50 K Rzut oszczepem Kwalifikacje A  
11:07 M 400m ppł Runda 1
  • Patryk Dobek
11:35 M Dziesięciobój Skok w dal A/B  
11:40 K 100m Runda 1  
12:16 K Rzut oszczepem Kwalifikacje B  
12:23 M 3000m z przeszkodami Runda 1
  • Krtstian Zalewski
  • Mateusz Demczyszak
12:50 M 400m Runda 1
  • Łukasz Krawczuk
  • Rafał Omelko
  • Jakub Krzewina
13:05 M Dziesięciobój Pchnięcie kulą A/B  
13:12 M Trójskok Kwalifikacje A/B  
13:32 K 100m ppł Runda 1
  • Karolina Kołeczek
17:15 M Rzut dyskiem Kwalifikacje A
  • Robert Urbanek
17:20 M Dziesięciobój Skok wzwyż A/B  
18:00 K 400m Runda 1
  • Patrycja Wyciszkiewicz
  • Małgorzata Holub
  • Justyna Święty
18:32 M 100m Runda 1
  • Robert Kubaczyk
18:45 M Rzut dyskiem Kwalifikacje B
  • Piotr Małachowski
19:12 M 800m Runda 1
  • Marcin Lewandowski
  • Artur Kuciapski
  • Adam Kszczot
19:34 M Pchnięcie kulą FINAŁ
  • Tomasz Majewski
19:52 M Dziesięciobój 400m  
20:10 K Skok w dal Kwalifikacje A/B  
20:20 K 10000m FINAŁ
  • Karolia Jarzyńska
20:56 K 100m ppł Półfinał
  • Kołeczek

Wtorek – Środa – Czwartek – Piątek – Sobota – Niedziela

ŚRODA 13/08/14:

GODZ PŁEĆ DYSCYPLINA Runda POLACY:
09:20 M 20km chód Finał Fedaczyński
10:05 M Dziesięciobój 110m ppł  
10:07 M Skok wzwyż KwalifikacjeA/B Wojciech Theiner
10:50 M Dziesięciobój Rzut dyskiem A  
10:55 K 400m ppł Runda 1 Joanna Linkiewicz
11:40 M 110m ppł Runda 1 Dominik Bochenek
Artur Noga
12:03 M Dziesięciobój Rzut dyskiem B  
12:22 K 800m Runda 1 Joanna Jóźwik
13:15 K Rzut młotem Kwalifikacje A Joanna Fiodorw
13:40 M DZiesięciobój Skok o tyczce A/B  
14:35 K Rzut młotem Kwalifikacje B Anita Włodarczyk
17:55 M 400m ppł półfinał Patryk Dobek
17:58 M Dziesięciobój Rzut oszczepemA  
18:17 K 100m półfinał  
18:30 K Trójskok KwalifikacjeA/B Jagaciak
18:40 K 400m półfinał Święty, Hołub
18:54 M 400m półfinał Omelko, Krzewina, Krawczuk
19:10 M Dziesięcobój Rzut oszczepem B  
19:23 M 100m półfinał  
19:50 M 10000m Finał  
20:00 K Skok w dal Finał  
20:27 K 100m Finał  
20:35 M Rzut dyskiem Finał Małachowski, Urbanek
21:08 M 800m półfinał Kszczot, Lewandowski, Kuciapski
21:34 K 100m ppł Finał  
21:36 M Dzesięciobój 1500m  

Wtorek – Środa – Czwartek – Piątek – Sobota – Niedziela

CZWARTEK 13/08/14:

GODZINA PŁEĆ DYSCYPLINA Runda Polacy:
09:10 K 20km chód FINAŁ
  • Paulina Buziak
  • Agnieszka Dygacz
10:05 K Siedmiobój 100m ppł
  • Karolina Tymińska
10:07 M Rzut młotem Kwalifikacje A
  • Paweł Fajdek
  • Szymon Ziółkowski
10:15 M Skok o tyczce Kwalifikacje A/B
  • Piotr Lisek
  • Robert Sobera
10:50 K 200m Runda 1  
11:25 M 200m Runda 1
  • Karol Zalewski
11:32 M Rzut młotem Kwalifikacje B  
12:05 K Siedmiobój Skok wzwyż A/B
  • Karolina Tymińska
12:08 K 5000m Runda 1  
17:30 M Rzut oszczepem Kwalifikacje A
  • Łukasz Grzeszczuk
18:10 K 400m ppł Półfinał
  • Linkiewicz
18:38 K 800m Półfinał
  • Jóźwik
18:45 M Rzut oszczepem Kwalifikacje B  
19:15 M 110m ppł Półfinał
  • Noga
19:19 K Skok o tyczce FINAŁ  
19:45 K 200m Półfinał  
19:50 K Siedmiobój Pchnięcie kulą A/B
  • Karolina Tymińska
20:10 M Trójskok FINAŁ  
20:15 M 200m Półfinał  
20:40 K Rzut oszczepem FINAŁ  
20:45 M 3000m z przeszkodami FINAŁ
  • Zalewski
  • Demczyszak
21:15 K Siedmiobój 200m
  • Karolina Tymińska
21:50 M 110m ppł FINAŁ
  • ew. Noga

Wtorek – Środa – Czwartek – Piątek – Sobota – Niedziela

PIĄTEK, 15/08/14:

GODZINA PŁEĆ DYSCYPLINA Runda  
09:00 M 50km chód FINAŁ
  • Rafał Augustyn
  • Łukasz Nowak 
  • Grzegorz Sudoł
10:04 K Pchnięcie kulą Kwalifikacje A/B  
10:10 K Rzut dyskiem Kwalifikacje A  
10:15 M 5000m Runda 1  
10:35 K Skok wzwyż Kwalifikacje A/B
  • Justyna Kasprzycka,
  • Kamila Lićwinko
11:13 K 3000m z przeszkodami Runda 1
  • Katarzyna Kowalska
11:30 K Rzut dyskiem Kwalifikacje B  
11:40 K Siedmiobój Skok w dal A/B
  • Karolina Tymińska
11:55 M 1500m Runda 1  
18:04 K Siedmiobój Rzut oszczepem A
  • Karolina Tymińska
18:50 M 400m FINAŁ
  • Krzewina
19:10 K 400m FINAŁ
  • Hołub
19:15 K Siedmiobój Rzut oszczepem B  
19:25 K 1500m FINAŁ
  • Pliś
19:30 M Skok w dal Kwalifikacje A/B
  • Tomasz Jaszczuk
  • Adrian Strzałkowski
19:46 M Skok wzwyż FINAŁ
  • Theiner
19:55 M 800m FINAŁ
  • Kszczot
  • Lewandowski
  • Kuciapski
20:25 K 200m FINAŁ  
20:40 K Rzut młotem FINAŁ
  • Włodarczyk
  • Fiodorow
20:52 M 400m ppł FINAŁ

 

21:15 K Siedmiobój 800m
  • Karolina Tymińska
21:49 M 200m FINAŁ
  • Karol Zalewski

Wtorek – Środa – Czwartek – Piątek – Sobota – Niedziela

SOBOTA 16/08/14:

GODZINA PŁEĆ DYSCYPLINA Runda POLACY
09:00 K Maraton FINAŁ  
15:00 M Rzut młotem FINAŁ
  • Fajdek
  • Ziółkowski
15:03 M Skok o tyczce FINAŁ
  • Sobera
  • Wojciechowski
  • Lisek
15:10 K 4x100m Runda 1  
15:35 M 4x100m Runda 1
  • Polska
16:05 K 800m FINAŁ
  • Jóźwik
16:20 K 4x400m Runda 1
  • Polska
16:40 K Trójskok FINAŁ  
16:45 K Rzut dyskiem FINAŁ  
16:48 M 4x400m Runda 1
  • Polska
17:15 K 400m ppł FINAŁ
  • Linkiewicz
17:40 K 5000m FINAŁ
  • Pliś

Wtorek – Środa – Czwartek – Piątek – Sobota – Niedziela

NIEDZIELA 17/08/14:

GODZINA PŁEĆ DYSCYPLINA Runda Polacy
09:00 M Maraton FINAŁ Szoszt
Chabowski
Shegumo
Brzeziński
 
15:00 K Pchnięcie kulą FINAŁ  
15:05 M 1500m FINAŁ  
15:16 K Skok wzwyż FINAŁ Lićwinko
Kasprzycka
15:22 K 4x400m FINAŁ Polska
15:42 M 4x400m FINAŁ Polska
15:56 M Skok w dal FINAŁ Jaszczuk
Strzałkowski
16:08 K 3000m z przeszkodami FINAŁ Kowalska
16:11 M Rzut oszczepem FINAŁ  
16:30 M 5000m FINAŁ  
17:05 M 4x100m FINAŁ Polska
17:22 K 4x100m FINAŁ  

[tab:END]


pubsport.pl
Top