Żużlowy emocjonujący weekend!

Zapowiada nam się bardzo ciekawy weekend. w sobotę finał DPŚ , a w niedziele wraca POLSKA LIGA ŻUŻLOWA.

W sobote o godzinie 19 na ul.Sportowej w Bydgoszczy rozpocznie się finał Drużynowego Pucharu Świata 2014. Czy Polska obroni tytuł mistrza? Drużyna Marka Cieślaka będzie musiała się zmierzyć ze zwyciezcami połfinałów z King's Lynn Anglią, półfinału z Västervik Danią oraz zwyciezcą z czwartkowego barażu Australią.

Duńczycy pojadą w czerwonych kaskach, Australijczycy  w niebieskich, gospodarze DPŚ w białych, a Anglicy w żółtych.

W niedziele wracają natomiast po miesięcznej przerwie zmagania w Polskiej Lidze Żużlowej. W ramach 11 kolejki ENEA EKSTRALIGI Unia Tarnów podejmie u siebie Unibax Toruń.Jeśli krzyżacy przegrają to oddala się od fazy play off. Toruniacy u siebie wygrali 48:42.Sparta Wrocław pojedzie natomiast z drużyną z Częstochowy , którzy przegrali tam dwoma punktami 46 :44. Mistrzowie Polski pojadą tym razem z Leszczyńskimi Lwami.W pierwszym meczy była zacieta walka ale to Falubaz wygrał równiez dwoma punktami różnicy 44:46, a beniaminek Ekstraligi pojedzie u siebie ze Stalą Gorzów. O tym meczu lepiej nie wspominać.Pierwszy mecz skończył się pogromem Gdańszczan, którzy przegrali 30:60.

W NICE PLŻ KMŻ Lublin podejmie u siebie Orły z Łódzi.Łodzianie wygrali na początku maja u siebie 51:39  Lider tabeli Marma Rzeszów pojedzie z Polonią Bydgoszcz. W pierwszym meczu to Rzeszowianie wywiezli 2 punkty kończąc mecz 40:50. Grudziadzanie bedą u siebie gościć beniaminków z Rybnika.Gospodarze będą bronić dwupunktowej przewagi,Wiceliderzy NICE PLŻ pojadą na Łotwę ścigać się z miejscowym Locomotivem. W ostatnim spotkaniu 57:33.

Natomiast w 2 lidze Victoria Piła pojedzie  z KSM Krosno Pierwszy mecz zakończył się wielką klęską Pilskich zawodników 29:61 , więc bonus jest już przesądzony dla Krosna  Speedway Wanda Instal Kraków pojedzie z drużyną z Ostrowi Poprzednio 51 do 39 dla Krosna.Ostatnim meczem w niedziele który się odbedzie do mecz Kolejarzy Rawicz kontra Opole Ostatnio 52:38 dla Opola.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018