Żyła i Zniszczoł awansowali do konkursu na mamucie Kulm

Dwóch Polaków wystąpi w sobotnim konkursie lotów narciarskich na zmodernizowanej skoczni Kulm w Tauplitz Bad Mitterndorf. Kwalifikacje wygrał Jurij Tepes.

Dla większości skoczków kwalifikacje były tylko formalnością. O trzydzieści wolnych miejsc walczyć miało bowiem zaledwie czterdziestu zawodników, do tego z nieznanych dotąd przyczyn, nie wystartowali Finowie Klinga i Larinto. 

Z dobrej strony pokazał się Aleksander Zniszczoł, który już na treningu ustanowił swój rekord życiowy (213 m), a w eliminacjach spokojnie wywalczył awans skokiem na 192,5 m. Drugi ze startujących na Kulm Polaków, Piotr Żyła też nie miał problemów, skoczył 187 m i zajął dwunaste miejsce. O jedną lokatę wyżej sklasyfikowano Zniszczoła.

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jurij Tepes (207 m). Prawdziwe show zgotowali jednak zawodnicy z czołowej dziesiątki PŚ. 225 m zaliczył Noriaki Kasai (rekord życiowy), a 230,5 m skoczył Peter Prevc. Nie skakał Severin Freund, który w serii treningowej zaliczył aż 236 m. 


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/