Żyła i Zniszczoł awansowali do konkursu na mamucie Kulm

Dwóch Polaków wystąpi w sobotnim konkursie lotów narciarskich na zmodernizowanej skoczni Kulm w Tauplitz Bad Mitterndorf. Kwalifikacje wygrał Jurij Tepes.

Dla większości skoczków kwalifikacje były tylko formalnością. O trzydzieści wolnych miejsc walczyć miało bowiem zaledwie czterdziestu zawodników, do tego z nieznanych dotąd przyczyn, nie wystartowali Finowie Klinga i Larinto. 

Z dobrej strony pokazał się Aleksander Zniszczoł, który już na treningu ustanowił swój rekord życiowy (213 m), a w eliminacjach spokojnie wywalczył awans skokiem na 192,5 m. Drugi ze startujących na Kulm Polaków, Piotr Żyła też nie miał problemów, skoczył 187 m i zajął dwunaste miejsce. O jedną lokatę wyżej sklasyfikowano Zniszczoła.

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Jurij Tepes (207 m). Prawdziwe show zgotowali jednak zawodnicy z czołowej dziesiątki PŚ. 225 m zaliczył Noriaki Kasai (rekord życiowy), a 230,5 m skoczył Peter Prevc. Nie skakał Severin Freund, który w serii treningowej zaliczył aż 236 m. 

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz