Żyła najsłabszy w drużynie, nie wystartuje w kwalifikacjach

Zgodnie z oczekiwaniami Piotr Żyła został wykluczony z udziału w sobotnich kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na skoczni HS106. Skoczek przegrał rywalizację o czwarte miejsce w polskiej ekipie z Dawidem Kubackim.

Decyzja zapadła na podstawie czwartkowych i piątkowych  treningów. Wczoraj Żyła był dwukrotnie najsłabszy z Polaków, a wyszedł mu tak na prawdę tylko trzeci skok. W piątek wolne dostali skaczący regularnie ponad punkt K Jan Ziobro i Maciej Kot. Sugerowało to, że Żyła i Kubacki stoczą walkę o czwarte miejsce w kwalifikacjach. Podobnie jak dzień wcześniej, w piątkowy poranek Żyła miał dużo problemów, w trzech skokach dwa razy wyraźnie przegrał z kolegą z reprezentacji i ani razu nie przekroczył granicy przyzwoitości – 95 metrów.

W związku z tym w sobotnich eliminacjach (godz. 17:30) reprezentować Polskę będzie następująca czwórka zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Kwalifikacje poprzedzi seria próbna. Konkurs główny w niedzielę o 18:30.


SIATKARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA MĘŻCZYZN 2018:

MŚ siatkarzy 2018
Damian Ślusarczyk
29 lat, wychowany pod Kielcami, mieszka w Manchesterze, PubSport.pl z małymi przerwami ogarnia od 8 lat. Stale udowadnia, że jest w stanie znaleźć "coś" ciekawego w każdej dyscyplinie sportu. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/