Żyła najsłabszy w drużynie, nie wystartuje w kwalifikacjach

Zgodnie z oczekiwaniami Piotr Żyła został wykluczony z udziału w sobotnich kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na skoczni HS106. Skoczek przegrał rywalizację o czwarte miejsce w polskiej ekipie z Dawidem Kubackim.

Decyzja zapadła na podstawie czwartkowych i piątkowych  treningów. Wczoraj Żyła był dwukrotnie najsłabszy z Polaków, a wyszedł mu tak na prawdę tylko trzeci skok. W piątek wolne dostali skaczący regularnie ponad punkt K Jan Ziobro i Maciej Kot. Sugerowało to, że Żyła i Kubacki stoczą walkę o czwarte miejsce w kwalifikacjach. Podobnie jak dzień wcześniej, w piątkowy poranek Żyła miał dużo problemów, w trzech skokach dwa razy wyraźnie przegrał z kolegą z reprezentacji i ani razu nie przekroczył granicy przyzwoitości – 95 metrów.

W związku z tym w sobotnich eliminacjach (godz. 17:30) reprezentować Polskę będzie następująca czwórka zawodników: Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro i Dawid Kubacki. Kwalifikacje poprzedzi seria próbna. Konkurs główny w niedzielę o 18:30.

POWIEDZ O NAS SWOIM ZNAJOMYM:

Reklama
Damian Ślusarczyk
Założyciel PubSport.pl. 25 lat, mieszkaniec Kielc. Piłką nożną i sportem fanatycznie interesował się zanim przystąpił do pierwszej komunii. Pewnie dlatego teraz woli niedzielę spędzać na stadionie, a nie w kościele. Potrafi godzinami oglądać T-Mobile Ekstraklasę i jeszcze żyje. Obserwuj mnie na Twitterze
http://www.pubsport.pl/

Dodaj komentarz