Żyła trzeci w Planicy!

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w konkursie lotów w Planicy. Wygrał Gregor Schlierenzauer przed Peterem Prevcem. Maciej Kot był ósmy, a Kamil Stoch jedenasty.

Żyła, który w niedzielę wygrał pierwszy konkurs w karierze kontynuuje świetną passę. Po pierwszej serii zajmował czwarte miejsce – 212,5 metra plasowało go zaledwie 0,5 pkt za Noriakim Kasaim. Stratę tę Polak zniwelował kapitalną próbą w drugiej serii – 216,5 m dało mu awans na trzecie miejsce. Wyprzedzający go Japończyk lądował metr bliżej, a miał lepsze warunki.

Na czołowych dwóch pozycjach nic się nie zmieniło. Prowadzący Gregor Schlierenzauer dwukrotnie osiągnął lepszą notę od Petera Prevca.

W czołowej dziesiątce uplasował się jeszcze Maciej Kot. Polski skoczek na półmetku był szósty (205,5 m), ale w drugiej serii stracił dwie pozycje, po skoku zakończonym niebezpiecznym lądowaniem z dużej wysokości (198,5 m). Powtórki pokazały, że w końcowej fazie zawodnik dostał silny podmuch zmuszający go do skrócenia lotu.

Nieco gorzej wypadł w piątek Kamil Stoch. Mistrz Świata w Predazzo zanotował dwukrotnie po 200 m i zakończył rywalizację na 11. miejscu. W pierwszej serii odpadli Krzysztof Miętus i Dawid Kubacki.

Gregor Schlierenzauer zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej PŚ w lotach narciarskich.

W sobotę o 10:00 konkurs drużynowy.