Żyła z tytułem mistrza Polski, znamy skład na Cztery Skocznie

Piotr Żyła zwyciężył z ogromną przewagą w konkursie o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich rozegranym w Wiśle. Srebrny medal zdobył 19-letni Adam Ruda, a brąz przypadł Janowi Ziobrze. Po konkursie trener Kruczek podał skład na Turniej Czterech Skoczni.

Żyła zdecydowanie prowadził już po pierwszej serii, gdzie jako jedyny przekroczył punkt K (125 m). W drugiej kolejce skoki były lepsze, świetnie pokazał się zwłaszcza młody Adam Ruda (127 m). Dało mu to niespodziewany srebrny medal. Żyła przypieczętował złoto skokiem na odległość 131,5 m i zwyciężył w konkursie z przewagą 35,1 pkt. Brąz przypadł Janowi Ziobrze (114 i 122,5 m). Dopiero siódme miejsce zajął Maciej Kot.

***

Trener Łukasz Kruczek ogłosił po zawodach skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni 2014/15.

• wolne miejsce

Wolne miejsce pozostawiono ewentualnie dla Kamila Stocha, który może wrócić do skoków na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni. Będzie to możliwe, tylko i wyłącznie, jeśli mistrz olimpijski będzie w stuprocentach gotowy do skakania.

Edycja: 24/12/14 Kamil Stoch po treningu poinformował na Facebooku, że wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni!